TEOG KURSLARI

600 öğrencimiz TEOG kursuna devam etmektedir. Hafta sonu yapılan kurslarda Türkçe, Matematik, Fen Ve Teknoloji, İngilizce ve Sosyal Bilgiler dersleri verilmektedir. Ders kitapları, yaprak testler ve deneme sınavları materyali öğrencilerimize diğer hizmetler gibi ücretsiz verilmektedir. Ders konuları Milli Eğitim Müfredatına uygun olarak işlenmektedir. Öğretmenlerimiz alanlarında uzman ve deneyimlidir.
Tüm merkezlerde sınıflar 30 kişilik olup aktif öğrenci ortalama 20 kişidir. Tüm sınıflarımızda akıllı tahta mevcut olup derste gerektiğinde internetten yararlanılmaktadır. Mimio Akıllı Tahta Programı içinde Milli Eğitim Kitapları dijital olarak mevcut olup gerektiğinde diğer kaynaklardan da yararlanılmaktadır.
Haftanın belli günleri randevu sistemiyle çalışan bir rehberlik hocamız Teog öğrencilerine, etkin öğrenme yolları, test çözme teknikleri, sınav öncesi ve sınav sırasında dikkat edilecek noktalar, Teog tercihleri ile ilgili danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerimizin özgün problemlerine de yardımcı olan rehberlik hocamız belli zamanlarda rehberlik dersi vermektedir.

Her yıl 6 adet deneme sınavı yapılmaktadır. Bilgisayar üzerinden sınıf başarı ortalamasına bakılarak daha verimli eğitim için öğrencilerimizi yönlendirmekteyiz.

Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimleri de unutulmamıştır. Belli haftalarda Kadıköy Belediyesinin finanse ettiği tiyatro gösterileri ve geziler düzenlenmektedir.

Teog öğrencilerimize sınav sonrası yaz okulu kapsamında ileri bilgisayar kursu verdik. Adobe Flash, Adobe Photoshop ve Microsoft Ofis programlarını kapsayan program ile web tasarım ve grafikerlik ön eğitimi verilmiştir.

Tüm bu hizmetler ücretsiz olup imkanı olmayan aileler için de Kadıköy Belediyesinin Sosyal Dayanışma kurumları aracılığı ile yardımlar yapılmaktadır.

 

Anasayfa | Hakkımızda | Rehberlik | Kütüphane | E-etüt | İletişim
2010© Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri