KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI AV. SELAMİ ÖZTÜRK SBS ÖĞRENCİLERİNİ KUTLADI
Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezi Öğrencilerinin SBS Başarısı
 
 
     Kadıköy Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencilerini sınavlara hazırlamak için açtığı Çocuk Etüt Merkezleri’ne devam eden öğrencilerden 47’si Anadolu ve meslek liselerini kazandı.
Dershaneye gitme imkanı bulamayan Kadıköylü çocukların eğitim gördüğü Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezlerinin 8. sınıf öğrencileri 2012 - 2013 eğitim yılında SBS sınavından başarıyla çıktılar. Binlerce öğrencinin açıkta kaldığı SBS yerleştirmelerinde başarılı olarak çeşitli Anadolu ve Meslek liselerine girmeyi başaran 47 öğrenci Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile bir araya geldi.
    
      Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi’nde çocuklarla buluşan Selami Öztürk, başarılı öğrencileri tek tek kutlayarak, mp4 müzik çalar hediye etti. Öztürk, öğrencilerden, daha çok kitap okumalarını, spor yapmalarını ve seçtikleri mesleği en iyi şekilde yapmaya çalışmalarını istedi. Kendisinin de çok zor şartlarda, lamba ışığında çalışarak okuduğunu hatırlatan Öztürk, günümüz çocuklarının kendi dönemlerine göre daha iyi imkanlara sahip olduğunu belirtti.
 
     Belediyenin 4 ayrı merkezde açtığı çocuk etüt merkezlerinde, matematik, İngilizce, fen, sosyal bilgiler, Türkçe dersleriyle birlikte bilgisayar eğitimlerinin bulunduğunu hatırlatan, Öztürk, merkezlerde 8.sınıflara özel SBS destekleme çalışmalarının yapıldığını belirterek; “Yaptığımız çalışmaların başarı ile sonuçlanması çok güzel. Çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyorum.” Dedi.
 
 
 

 
 
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Rehberlik | Kütüphane | E-etüt | İletişim
2010© Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri